08 października 2017 r. w Niepołomicach odbyły się XXVII Próby Polowe Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras im. Tadeusza Sanickiego.
Wielogodzinna podróż nie była na marne .... Organizatorzy pokazali naprawdę jak powinny wyglądać Próby polowe :-) począwszy od obiektu, na którym odbyła się impreza jak i teren, w którym pracowały psy. Obsada sędziowska podeszła również do tematu w pełni profesjonalnie :-) Ale do sedna... W małopolskich próbach Orka zdobyła Dyplom I-stopnia - Lokata 2/2 uzyskując 115 pkt'ów. Teren, na którym odbyły się próby - począwszy od zwierzyny płowej po pióro. Liczne zakrzaczenia, trzciny rowy oraz tarninki :-) - to tam Orka pokazała na co ją stać.
IX Krajowa Wystaw Psów Myśliwskich CAC - Legnickie Pola sierpień 2017 r. Orka wystąpiła w klasie otartej. Sędzia opisała Orkę następująco: "dobra wielkość i proporcje, odpowiednio mocna, ładna sucza głowa o dobrym wyrazie, grzbiet dobry i mocny, dobre przedpiersie i klatka piersiowa, bardzo dobry ruch". Uzyskana ocena: "doskonała"' Tytuł: "Najlepsza Dorosła Suka", "Zwycięzca Rasy"; Certyfikaty: "CWC/CAC".Kolejny "wystawowy szlak" Xavera przetarty!!!
Podczas sobotniej Krajowej Wystawy Psów w Głogowie (24.01.2015r.), w której udział brało 8 wachtli (6 psów i 2 suki) mieliśmy zaszczyt wraz z Xaverem "sparingować" na ringu nr VI z naprawdę mocnymi eksterierowo psami. Decyzją sędziego Pana Tibor'a H. (SLK) Xaver uzyskał tytuł Best of Bread. Rok 2015r. rozpoczął się dla Nas szczęśliwie. Przed nami sporo pracy, spotykamy się na kolejnych wystawach i konkursach ......


4 czerwca 2014 r. przyszły na świat pierwsze szczeniaki, których ojcem jest Xaver von dem Wildecke. Matką szczeniąt jest Bona Łomskie Bagno,której właścicielem jest Pan Sławomir Andrzejewski z Chlebowa w województwie lubuskim. Szczeniaki są mocnej budowy (suka-brązowa i pies-deresz) i o pięknej okrywie włosowej. Rodzice szczeniąt to polujące użytkowe psy o bardzo dobrze rozwiniętym instynkcie łowieckim (aporter, dzikarz, tropowiec).


Nowy rok 2014 rozpoczął się dla nas szczęśliwie. Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych CACIB w Głogowie, która odbyła się w dniach 24-26.01 Xaver otrzymał kolejną ocenę doskonałą z przyznanym certyfikatem res.CACIB. Uzyskane wcześniej oceny wraz z ostatnią "głogowską" sprawiły, że w dniu 06.02.2014r. Xaver uzyskał wpis do rodowodu "pies reproduktor" - tym samym możemy zaprosić zainteresowanych hodowców do współpracy.


Rok 2013 był dla Xavera bardzo pracowity. Rozpoczęliśmy od dwóch wystaw w Lesznie, które odbyły się w dniach 01-02 czerwca. Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Prestige 2013, nasz pies w klasie młodzieży otrzymał ocenę doskonałą. Ma to dla nas ogromne znaczenie gdyż sędzią głównym był Pan Fran Kane z Wielkiej Brytanii, który docenił bardzo dobry eksterier ruch i temperament psa.
Drugiego dnia wystawy w Lesznie podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych grupy VIII FCI, Xaver potwierdził swoją wyjątkowość zdobywając po raz drugi ocenę doskonałą.


15 sierpnia udaliśmy się do Biskupina gdzie wzięliśmy udział w Próbach Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras. Pałuckie pola okazały się dla nas bardzo szczęśliwe, gdyż Xaver zdobywając 115 punktów bez większych trudności otrzymał dyplom I stopnia.


Województwo kujawsko-pomorskie jest dla nas bardzo szczęśliwe. W dniu 6 października wzięliśmy udział w Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich Hubertus - Bydgoszcz 2013. Oprócz uzyskania kolejnej oceny doskonałej Xaver otrzymał tytuł Zwycięzcy Rasy został również wyróżniony II lokatą w grupie VIII. Wszyscy sympatycy rasy wiedzą że wachtle rzadko stają na podium tym bardziej jesteśmy bardzo szczęśliwi z uzyskanych tytułów. Tego samego dnia wystąpiliśmy także na Klubowej Wystawie Spanieli i Psów Dowodnych, gdzie również otrzymaliśmy ocenę doskonałą. Dzięki osiągnięciom w Bydgoszczy Xaver otrzymał certyfikat CWC.


Lubiatów k. Zielonej Góry, 66-627 Bobrowice
info@rosochata-sosna.pl